Blog

microsoft office چیست؟

توسط نرم افزاردر ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

وب سازان خزر

Microsoft Office چیست؟

microsoft office چیست؟ _ کلمه Office به معنی دفتر کار است و مایکروسافت آفیس نیز به طور گسترده از مجموعه ای از نرم افزار های مرتبط با کار اداری پشتیبانی می کند. البته، تمام برنامه های آفیس برای کامپیوتر به نرم افزار های اداری محدود نمی شود.هر برنامه مایکروسافت آفیس در راستای یک هدف منحصر به فرد و ارائه خدمات خاص به کاربران به وجود آمده است.به عنوان مثال از مایکروسافت وورد برای ایجاد اسناد استفاده می‌شود.مایکروسافت پاورپوینت برای پرزنتیشن و سخنرانی استفاده می‌شود. شما می‌توانید از نرم افزار مایکروسافت Outlook برای مدیریت ایمیل و تقویم خود استفاده کنید. علاوه بر این نرم افزارها، مایکروسافت از نرم افزارهای دیگری نیز برخوردار است که به راحتی شما را به اهدافتان می‌رساند.

ازآنجایی‌که هریک از این برنامه‌ها برای هدف خاصی به وجود آمده‌اند.همه آن‌ها برای هر نوع کاربری مناسب نمی‌باشد. بنابراین مایکروسافت سعی کرده این برنامه‌ها را گروه‌بندی کند. مجموعه‌ای از این برنامه‌ها برای دانش آموزان، بخشی از آن برای کسب‌وکارهای کوچک و بخشی از برنامه‌ها برای شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شوند. آخرین ورژن مایکروسافت آفیس تحت عنوان Microsoft Office 2021 ارائه شده است از سال ۱۹۸۸ نسخه‌های متفاوتی از این مجموعه نرم افزاری ارائه شده و توانسته نیازهای کاربران را رفع کند.

microsoft office چیست؟

اگر بخواهیم برنامه های آفیس کامپیوتر را طبقه بندی کنیم به سه دسته زیر می رسیم:

1.برنامه های اداری ( Desktop Applications )
2.برنامه های سرویس دهنده ( Server Applications )
3.برنامه های اینترنتی ( Internet Applications )
مایکروسافت آفیس اندروید نیز دارای این نرم افزار هاست و در اندروید نیز می توانید با نرم افزار آفیس کار کنید.

مایکروسافت آفیس شامل چه برنامه‌هایی است؟

برنامه‌هایی که در بسته مایکروسافت آفیس وجود دارد؛ بسته به اینکه کدام نوع و دسته بندی را انتخاب می‌کنید؛ متفاوت است. مجموعه نرم افزاری آفیس Office 365 Home و مجموعه نرم افزاری Office 365 Personal، شامل برنامه‌های وورد، اکسل، پاورپوینت، OneNote و Outlook می‌باشد. بسته نرم افزاری Office Home & Student 2016 برای سیستم‌های کامپیوتری شامل وورد، اکسل، پاورپوینت و OneNote می‌باشد. بسته نرم افزاری آفیس Business شامل ترکیبی از برنامه‌های Publisher و Access است. این برنامه‌ها به طور کلی در سه دسته برنامه‌های اداری، برنامه‌های سرویس دهنده و برنامه‌های اینترنتی قرار می‌گیرند که در این قسمت به آن‌ها می‌پردازیم.

microsoft office چیست؟

microsoft office چیست؟

نرم افزار های Office چیست؟

حال که دانستید طبقه بندی برنامه های آفیس چیست، خوب است تا با جزئیات آن ها نیز آشنا شوید.

Word

این برنامه برای نوشتن متن ها و ویرایش و ویراستاری آن ها است. تقریبا می توان ورد را پر کاربردترین نرم افزار از میان برنامه های آفیس دانست. با این برنامه می توانید نامه یا مقاله بنویسید و یا صرفا از آن برای نوشتن یادداشت های روزمره تان استفاده کنید. تعداد کلماتی که در ورد می نویسید نیز نامحدود هستند.مایکروسافت وورد یک برنامه کامل پردازش کلمات برای سیستم عامل ویندوز و مک است. در میان برنامه‌های متعددی که در آفیس وجود دارد؛ مایکروسافت وورد رایج‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها در سراسر جهان است. این برنامه برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ در سیستم عامل MS-DOS ارائه شد؛ پیش از این، پردازشگر وورد در فرمت Doc بود، اما هنگامی که نسخه ۲۰۰۷ منتشر شد، فرمت آن به Open Office XML تغییر یافت.

microsoft office چیست؟

تقریباً تمام مطالب و اسناد رسمی و یا نامه‌های رسمی در MS Word تایپ می‌شوند. شما می‌توانید سند کتبی خود را ذخیره کرده و در نهایت از آن استفاده کنید. این برنامه قابلیت تایپ کلمات و تغییر اندازه، رنگ و فونت آن‌ها را دارد. این برنامه قادر است غلط‌های املایی و نگارشی شما را تشخیص داده .به شما گزارش دهد. برنامه کاربردی وورد، قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که در این مطلب نمی‌توانیم به تک تک آن‌ها اشاره کنیم. اما در نهایت بهتر است این نکته را بدانید که نرم افزار وورد مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نرم افزار واژه پرداز در سراسر دنیا می‌باشد. که افراد زیادی از آن در سیستم عامل‌های مختلف استفاده می‌کنند.

 Excel

مایکروسافت اکسل یک برنامه صفحه گسترده (Spread Sheet) است که به صورت یک جدول بزرگ دارای ردیف و ستون می‌باشد و شامل محاسبات، ابزارهای گرافیکی، جدول‌ها و پشتیبانی از زبان برنامه نویسی ماکرو در سیستم عامل‌های ویندوز و مک است. زمانی که مایکروسافت آفیس اکسل، توسط مایکروسافت معرفی شد، باید با یک رقیب سخت به نام Lotus 1-2-3 مقابله می‌کرد؛ اما به سادگی توانست آن را کنار بزند. برنامه‌های مایکروسافت آفیس برای سیستم عامل مک در همان سال به همراه MS Word راه اندازی شد. با این حال، اولین نسخه ویندوز در ماه نوامبر سال ۱۹۸۷ عرضه شد.

کاربر در نرم افزار اکسل می‌تواند اطلاعاتی از جمله متن، تاریخ، عدد یا هر داده‌ای را در جداول وارد کرده و آن‌ها را به صورت یک جدول جمع‌آوری مرتب و پردازش کند. برای ایجاد کردن انواع جدول ها و مدیریت کردن داده های داخل آن ها استفاده می شود می توان نمودار گرافیکی رسم کرد و یا روی داده های مختلف محاسبات عددی انجام داد. همچنین اکسل دارای برخی تابع های از پیش آماده است. که به کمک آن ها می توان محاسبات عددی را راحت تر کرد. از این نرم افزار برای بسیاری از کار های حسابداری و مدیریت مالی استفاده می کند.این برنامه را با یک نماد X در مجموعه‌ی آفیس خود خواهید یافت !

Power Point

مایکروسافت پاورپوینت یک برنامه مناسب برای پرزنتیشن و ارائه در سیستم عامل ویندوز و مک است. با کمک نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت، می‌توانید اسلایدهای خلاقانه و جذاب را با اضافه کردن متون و همچنین اضافه کردن گرافیک و فایل‌های دیگر مانند تصاویر و فیلم‌ها طراحی کنید. شما می‌توانید اسلایدها را تزئین کرده و آن‌ها را رنگی کنید.این کار باعث می‌شود در هنگام ارائه مطالب، مفاهیم ساده‌تر و به صورت دیداری و شنیداری به مخاطب منتقل شده . فهم آن آسان‌تر باشد.

برای این است که بتوانید پروژه های خود را به بهترین شکل ارائه داده و پرزنت کنید. البته، نرم افزار های پرزنتیشن دیگری نیز وجود دارند که ممکن است کارایی بهتری نسبت به برنامه ارائه مطلب و پاور پوینت مایکروسافت آفیس داشته باشند اما برنامه پاور پوینت یکی از ساده ترین و راحت ترین برنامه های پرزنتیشن است. در پاور پوینت می توانید اطلاعات مختلف با قالب های گوناگون از فیلم و عکس گرفته تا ویس و انیمیشن را قرار دهید. برای بهبود کیفیت ارائه خود از آن ها استفاده نمایید.

microsoft office چیست؟

microsoft office چیست؟

Access

مایکروسافت اکسس یک برنامه مدیریت پایگاه داده برای سیستم عامل‌های ویندوز است.در واقع این نرم افزار یک بانک اطلاعاتی به صورت فرم یا گزارش ایجاد کرده و آن را مدیریت می‌کند. شما می‌توانید داده‌های مورد نیازتان را در اکسس ذخیره کرده و آن‌ها را ویرایش کنید. تفاوت آن با اکسل در این است که مایکروسافت اکسس اطلاعات را به صورت ساده و قابل فهم ذخیره می‌کند؛ اما در اکسل شما داده‌ها را ذخیره کرده و بر روی آن‌ها محاسباتی انجام می‌دهید.این نرم افزار به شما کمک می کند بانک های اطلاعاتی و دیتابیس های مختلف ایجاد کنید و بتوانید آن ها را مدیریت کنید. این برنامه اطلاعات مختلف را طبقه بندی می کند.

microsoft office چیست؟

Publisher

مایکروسافت پابلیشر یک برنامه کاربردی چاپ و نشر در سیستم عامل ویندوز و مک می‌باشد؛ این برنامه همانند برنامه‌های دیگر آفیس کاربردی نیست و تنها برخی کاربران خاص از آن استفاده می‌کنند. در واقع شما می‌توانید از این برنامه برای تهیه دفترچه راهنما، پوستر، بروشور و کاتالوگ‌های خود استفاده کرده و آگهی‌های خود را به صورت کاملاً سفارشی تهیه کنید. علامت Publisher به صورت یک P است !

Outlook

مایکروسافت اوت لوک یک برنامه کاربردی برای مدیریت اطلاعات شخصی مانند ایمیل و تقویم در سیستم عامل مک و ویندوز است. این برنامه یکی دیگر از برنامه‌های مهم و کاربردی مایکروسافت آفیس می‌باشد که شامل ویژگی‌های مهمی مانند تقویم مشتری، آدرس بوک، ایمیل و مدیریت فعالیت‌ها و مدیرت تماس می‌باشد؛ این برنامه قابلیت همگام سازی با گوشی‌های همراه را دارد. در واقع اطلاعات اوت لوک از سیستم کامپیوتری با موبایل شما هماهنگ شده . اطلاعات زمانی که خارج از منزل هستید؛ در دسترس شما قرار می‌گیرد.می توانید نامه های الکترونیکی خود را به کمک مایکروسافت اوت لوک مدیریت و طبقه بندی کنید.

 OneNote

مایکروسافت وان نوت یک برنامه یادداشت برداری در سیستم عامل ویندوز و مک می‌باشد. مایکروسافت آفیس OneNote یک برنامه منحصر به فرد رایگان است که در آن به راحتی می‌توانید تمام اطلاعات شخصی مانند اطلاعات حساب بانکی، معاملات مالی و جزئیات پزشکی و غیره را جمع آوری کنید و آن را با خیال راحت ذخیره کنید.

در هر بخش این دفترچه، صفحاتی وجود دارد. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید جزئیات کوچک و اطلاعات مربوط به رویدادها و جلسات را یادداشت کنید. این یادداشت‌ها می‌توانند به صورت تایپی یا دست نوشته وارد برنامه شوند.در مایکروسافت ۲۰۰۳ وجود ندارد.این ابزار رای جمع‌آوری، سازماندهی و مدیریت نوت‌ها (نوشته‌های کوتاه) استفاده میشود، شما با استفاده از نرم‌افزار OneNote میتوانید مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌های خود را گردآوری کرده و آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !وان‌نوت را با علامت N در مجموعه آفیس خود خواهید یافت !

علاوه بر این برنامه‌های کاربردی.تعدادی دیگری از برنامه‌ در بسته مایکروسافت آفیس وجود دارند. که در این قسمت به آن‌ها می‌پردازیم:

 InfoPath

شما می‌توانید از مایکروسافت InfoPath برای وارد کردن، انتشار و ارائه فرم‌های الکترونیکی استفاده کنید. در واقع شما با مایکروسافت اینفوپس فرم‌ها را تهیه کرده و از طریق آن داده‌های خود را جمع آوری می‌کنید و درنهایت می‌توانید این داده‌ها را در قیمت‌های مختلف و به روش‌های گوناگونی ذخیره کرده و از آن بهره ببرید.

 Project

مایکروسافت پروجکت، همانطور که از نام آن مشخص است یک نرم افزار مدیریت پروژه می‌باشد که در آن می‌توان بر روی توسعه طرح‌ها، مراحل پیشرفت هر پروژه و طرح، مواد و منابع مورد نیاز، بودجه و هزینه‌های مصرفی و در نهایت بازدهی پروژه‌ها کار کرد. این نرم افزار برای کاربران خاص مانند مدیران پروژه بسیار کاربردی می‌باشد.

SharePoint

مایکروسافت شیر پوینت یک نرم افزار مدیریت مستندات است که کارایی بالایی دارد. در واقع زمانی که اطلاعات از طریق یک نرم افزار تحت وب در اختیار کاربر قرار می‌گیرد؛ او می‌تواند این اطلاعات را با شیرپوینت باز کرده و بعد از اعمال تغییرات این اطلاعات از طریق شیر پوینت در سیستم مستندات مرکزی ثبت کند و دیگر خطری برای از بین رفتن آن وجود ندارد. در این نرم افزار، فرم‌ها، تابلو اعلانات، تصاویر، وبلاگ و سیستم نظر سنجی نیز وجود دارد و امکانات آن بسیار زیاد است.

microsoft office چیست؟

microsoft office چیست؟

microsoft office چیست؟

 visio

مایکروسافت ویزیو یک ابزار تخصصی دیاگرام کشی است که افراد مختلف بنا به تخصصشان می‌توانند از آن استفاده کنند. این نرم افزار به وجود آمده. تا کاربر بتواند هر آنچه در ذهن دارد از اطلاعات، فرایندها، ایده‌ها و کارهای خود را به صورت نمودار طراحی کند. در این صورت اطلاعات را به صورت بصری مشاهده کرده و فرایند تصمیم گیری برای او آسان‌تر است. این نرم افزار برای کاربرانی مناسب است که دوست دارند اطلاعات را به صورت بصری مشاهده کرده و در ارائه مطالب خود از دیاگرام، چارت و فلوچارت و … استفاده کنند.

آخرین نسخه آفیس چیست؟‌

آخرین نسخه منتشر شده مایکروسافت آفیس، آفیس ۳۶۵ نام دارد. البته همان طور که می دانید نسخه های بسیار مختلفی از گذشته تا کنون از برنامه های آفیس وجود داشته است. این ورژن جدید، دارای تمام برنامه های آفیس هست و ویژگی متفاوتی که با سایر ورژن های آفیس دارد این است که خرید آن به صورت اشتراکی ماهانه یا سالانه است و مثل قبل به صورت یک بار خرید نیست.

مشاوره طراحی سایت
برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،
می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.
تلفن تماس : 01132256877
همراه : 09129317376

    سبد خرید
    question