Blog

کد QR چیست؟

توسط نرم افزاردر ۵ آبان ۱۳۹۹

کد QR چیست؟ | کد Quick Response (کد پاسخ سریع). یک نوع بارکد دو بعدی است. که می تواند با استفاده از گوشی‌های هوشمند. و دستگاه‌های اختصاصی. خواندن کد QR خوانده شود. که به طور مستقیم به متن، ایمیل، وب سایت، شماره تلفن و… لینک میشود.شما حتی ممکن است با اسکن یک کد QR به سایت مربوطه متصل شوید . کد QR در ژاپن و سراسر شرق. با وسعت زیاد و در غرب به آرامی شروع به تبدیل شدن به امری عادی کرده است.به زودی شما بیش از پیش با کد QR بر روی بسته بندی محصول، نمایش فروشگاه، تبلیغات چاپی و هر تبلیغاتی که روی دیوار نصب شود.و همچنین. در ایمیل و وب سایت. روبرو خواهید شد. دامنه استفاده از کد QR بسیار وسیع است، به خصوص برای بازاریابی و تبلیغات محصولات، علامت‌های تجاری، خدمات و هر چیز دیگری که به فکر شما میرسد. با وب سازان خزر همراه باشید.

وب سازان خزر

چرا باید به کد QR اهمیت دهیم ؟

بیش از نیمی از ما در حال حاضر گوشی‌های هوشمند داریم که این تعداد به صورت روزانه در حال رشد است. کد QR این پتانسیل را دارد که تنها با یک اسکن از راه دور، تأثیر عمده ای بر تبلیغات، بازاریابی و خدمات به مشتریان داشته باشد،و حجم اطلاعات مشخصی از محصول را به سادگی بدست مشتریان برساند.

کد QR چیست؟ | QR

کد QR چیست؟ | QR

کد QR چه تفاوتی با بارکد یک بعدی دارد ؟

معمولا تعریف ما از یک بارکد مجموعه ای از خطوط عمودی میباشد؛ بارکد دو بعدی (2D) یا کد QR، این امکان را دارد که داده‌ها در هر دو جهت ذخیره شوند و می تواند به صورت عمودی یا افقی اسکن گردد.

همچنین بارکد (UPC / EAN) فروشگاه تا 30 عدد را نشان میدهد. در حالیکه یک بارکد QR می تواند اطلاعاتی به وسعت 7089 عدد را ذخیره کند! این مقدار عظیمی از اطلاعات است که لینک دهی به چیزهایی از قبیل فیلم‌ها، فیس بوک یا توییتر و یا مجموعه ای از صفحات وب سایت‌های دیگر توسط کد QR را ممکن می سازد.

چگونه یک کد QR را اسکن کنم ؟

اگر شما یک گوشی هوشمند. مثل آی فون، آندروید و یا بلک بری داشته باشید،تعدادی از برنامه‌های مختلف اسکنر بارکد را در اختیار خواهید داشت.مانند Red Laser و Barcode Scanner.اسکنر QR قادر به خواندن و رمزگشایی داده‌ها از یک کد QR میباشد.اکثرا این امکانات کاملا رایگان بوده.و شما برای استفاده از آن کافیست یکبار آن را نصب کنید و با استفاده از دوربین موبایل خود کد QR را اسکن کنید،تا گوشی شما به طور خودکار داده‌های کد گذاری شده. را برای شما. رمزگشایی کند.

چه چیزی را میتوان به صورت یک کیو آر کد درآورد ؟

در ساده ترین مفهوم، کد QR یک تصویر مبتنی بر لینک ابرمتن (hypertext) است که می تواند به صورت آنلاین استفاده شود.هر آدرس اینترنتی یا URL می تواند به یک کد QR تبدیل شود و اساسا هر صفحه وب را می توان به طور خودکار،به عنوان یک نتیجه از اسکن بارکد معرفی کرد. اگر شما می خواهید کسی را تشویق کنید که. از صفحه فیس بوک شما دیدن کند.میتوانید صفحه پروفایل فیس بوک خود را به عنوان URL به صورت کد QR درآورید.علاوه براین شما میتوانید کد QR را طوری برنامه ریزی کنید که پس از اسکن، گوشی کاربر با شماره خاصی تماس بگیرد.و یا یک پیامک متنی محتوی اطلاعات از پیش تعیین شده به شما ارسال کند.گوشی هوشمند شما. براحتی دستورات کد QR را تشخیص داده.و نرم افزارهای. مورد نیاز را فراخوان میکند. امکانات بی نظیر این کدها استفاده از آنها در تبلیغات را هرروز بیشتر از پیش میکند.

کد QR چیست؟ | کد QR چیست؟

کد QR چیست؟ | کد QR چیست؟

کد QR را چه جاهایی میتوان قرار داد ؟

پاسخ این است که تقریبا در هر نقطه. کد QR چاپ شده را می توان در روزنامه‌ها، مجلات، جزوه و بر روی کارت‌های ویزیت قرار داد.علاوه بر این می توان آنها را بر روی بسته بندی محصول. و یا برچسب. یا در تابلوهای تبلیغاتی و یا حتی دیوار به نمایش گذاشت.شما حتی می توانید یک کد QR را بر روی بدن خود خال کوبی کنید!شما می توانید کدهای QR را بر روی یک وب سایت استفاده کنید.اما آنها را نباید به طور کلی به عنوان یک جایگزین برای لینک های قدیمی استفاده کرد.زیرا بدیهی است که کاربر آنلاین هنوز ترجیح میدهد که بجای اسکن یک کد QR. با تلفن همراه. بر روی لینک سایت کلیک کند.

استفاده از کد QR در بازاریابی :

اگر شما می خواهید از کدهای QR. برای کسب و کار و یا اهداف بازاریابی خود استفاده کنید.باید در نظر بگیرید که مردم از اسکن یک کد QR انتظارات بیشتری از ورود به یک سایت را دارند. چرا که این کار را به سادگی کلیک کردن،بر روی یک لینک در یک وب سایت نیز میتوان انجام داد. شما باید برای افرادی که زمان صرف میکنند و برای اسکن بارکد تلاش کرده اند.چیزی خاص و منحصر به فرد ارائه دهید.همچنین به یاد داشته باشید که بسیاری از مردم نمیدانند که کد QR چیست .و یا چگونه میتوان از آن استفاده کرد. تا زمانی که استفاده از کد QR گسترش یابد،شما باید دستور العمل استفاده از آن را در اختیار مخاطب قرار دهید.

چگونه میتوانم کد QR بسازم ؟

شما می توانید کدهای QR را با استفاده از برنامه‌های طراحی بارکد 2 بعدی بسازید.با این حال در ابتدا شما باید در نظر بگیرید که چه استفاده ای میخواهید از آن داشته باشید.

کد QR چیست؟

کد QR چیست؟

آیا پرداخت مطمئن است؟

در پنج سال گذشته استفاده QR Code ها. برای پرداخت آنلاین، رشد قابل توجهی داشته و با گسترش استفاده از برنامه‌های موبایلی و شبکه‌های اجتماعی و خدمات بانکداری الکترونیک، پتانسیل‌های این سیستم پرداخت بیش از پیش مورد توجه. قرار گرفته است. اما هر زمان که صحبت از پرداخت آنلاین مطرح می‌شود، همیشه دغدغه‌ی امنیت پرداخت مطرح بوده است. برای اطلاع از امنیت پرداخت با QR Code کافی است مقایسه‌ای میان این سیستم و کارت‌های بانکی داشته باشیم.

شما در پرداخت‌های بانکی. مجبور هستید که رمز کارت خود را وارد دستگاه فروشنده کنید. و حتما کارت خود را. در دستگاه کشیده. یا روبروی آن قرار دهید اما پرداخت با QR Code بسیار ساده‌تر است. دیگر نیازی به وارد کردن رمز خود در دستگاه فروشنده ندارید و با اسکن کد QR پذیرنده که می‌تواند روی کاغذ یا موبایل فروشنده باشد، اطلاعات فروشنده را مشاهده می‌کنید و با تایید در موبایل خودتان پرداخت را انجام می‌دهید.

از آنجائی که که مشتری کل فرآیند خرید را. بدون وارد کردن رمز در دستگاه فروشنده و تماس فیزیکی شروع و کنترل می‌کند. امکان تقلب به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد، البته مشتری همچنان باید از تلفن همراه خود مراقبت کند. همچنین برای فروشندگان نیز. خطر کمتری به همراه دارد. چرا که آن‌ها می‌تواند پرداخت‌های انجام شده را از طریق پیام‌های متنی. چک کنند. وجود لیست پرداخت‌ها به فروشنده امکان تجزیه و تحلیل برای رشد کسب و کار خود را می‌دهد.

 

کد QR چیست؟

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

 

 

    سبد خرید
    question