Blog

چگونه یک صفحه درباره ما جذاب بنویسیم | وب سازان خزر

توسط طراحی سایتدر ۲۹ مهر ۱۴۰۰

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم وب سازان خزر مازندران برخلاف تصور اغلب وبمستران تازه کار، صفحات درباره ما اهمیت زیادی در موفقیت یک وب سایت دارند. البته اینکه شما الآن در حال مطالعه این مقاله هستید، نشان میدهد که به خوبی اهمیت این صفحات در سایت را میدانید.

با توجه به نقشی که این صفحه ایفا میکند، باید برای نوشتنش زمان بیشتری گذاشت چرا که سئو یک پروسه ادامه داره، خلاقیت بیشتری به خرج داد و البته نکات مهمی را هم رعایت کرد.
برای نوشتن صفحه درباره ما، تمامی تمرکزمان روی کاربران سایت است. در این زمان فقط به این موضوع دقت میکنیم که کاربر چه میخواهد و ما باید چه چیزی به او ارائه کنیم.

نقش صفحه درباره ما را درک کنید!

به عنوان اولین قدم در ساخت صفحه درباره ما، باید نقش آن در سایت را درک کرده و باورهای اشتباهی که ممکن است در موردش داشته باشیم را حذف کنیم.

خیلی از وبمستران هنوز تفاوت صفحه درباره ما و تماس با ما را نمیدانند. اما ما باید به خوبی بدانیم که هدف کاربر از ورود به این صفحه نه دریافت اطلاعات تماس بلکه بررسی اعتبار ماست.

اگر به گوگل آنالیتیکس سایت خود مراجعه کنید، میبینید اغلب مخاطبان زمانی که قصد خرید محصول یا خدمات از شما را داشته باشند، به صفحه درباره ما سر میزنند. این یعنی آنها به دنبال جواب هایی برای سوالات ذهنشان در مورد میزان اعتبار شما هستند. پس باید پاسخ های مناسبی برای این سوال ها در صفحه درباره ما سایت وجود داشته باشد. در ادامه توضیحات بیشتری میدهم.

بیشتر بخوانید:

سفارش طراحی سایت|مراحل ثبت سفارش طراحی سایت مازندران

طراحی حرفه ای سایت خبری بابل

جلب اعتماد مخاطب

قبل از اینکه دست به قلم شوید، تمامی مدارکی که میتواند در صفحه درباره ما باعث جلب اعتماد مخاطبان شود را به آن اضافه کنید. اول از همه، اولویت با نمادهایی است که نشان دهنده اعتبار شما نزد سازمان های دولتی باشند. منظورم “اینماد” و لوگو ساماندهی است.

تعداد بسیار زیادی از مخاطبان سطح وب فارسی، صرفا با دیدن یکی از این 2 نماد به شما اعتماد کرده و با خیال راحت اقدام به خرید محصول میکنند. البته این به تنهایی کافی نیست.

علاوه بر نمادهای اعتماد، وجود مدرکی که نشان دهنده کیفیت و قدرت خدمات و محصولات شما باشد هم یک مزیت مناسب است. این مدارک میتوانند مدرک تحصیلی شما در مقطع فوق لیسانس و دکترا بوده یا حتی مدارک بین المللی iso و… محصولات باشند. البته در صورتی که هیچ کدام از اینها را ندارید، نگران نباشید. برای جلب اعتماد مخاطب، راهکارهای مناسب دیگری هم وجود دارد:

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم

 

نظرات مشتریان: یکی از راهکارهای مناسب برای جلب اعتماد مخاطب در نوشتن صفحه درباره ما، ارائه نظرات مشتریان است. میتوانید نظرات مثبت مشتریان خودتان را به صورت متن، تصویر، ویدیو یا حتی صوت در این صفحه قرار دهید. این موضوع تاثیر زیادی روی ذهن مخاطب دارد البته به شرطی که در انجام آن اغراق و بزرگنمایی نشود.

مشتریان برتر: همیشه در هر صنعتی، مشتریانی هستند که همکاری آنها با شما باعث افزایش اعتبارتان میشود. به عنوان مثال در حیطه فعالیت ما که سئو سایت است، همکاری با وب سایت های بزرگ و معتبر یا سایت های مربوط به سازمان های دولتی، نشانه اعتبار بالاست. شما هم میتوانید نام، نشان و حتی نظرات مشتریان برتری که با شما همکاری داشته اند را در صفحه درباره ما سایت قرار دهید.

داستان نویسی

چه در حال نوشتن مقاله هستید، چه به فکر نوشتن صفحه درباره ما و چه حتی قصد تبلیغ نویسی برای محصول خودتان، باید بدانید که داستان همیشه معجزه میکند.

شما باید برای اینکه مخاطب را همراه کرده، در ذهن او تبدیل به یک برند شده و اعتمادش را به خودتان جلب کنید، از این صفحه برای نوشتن داستان برندتان استفاده کنید.

اما منظور از داستان برند چیست؟ داستان و داستان گویی یک مبحث گسترده است که هر چه هم در موردش اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، عملکرد بهتری در آن خواهید داشت. اما به طور کلی و خلاصه شما باید توانایی نوشتن سرگذشت خودتان یا برند کسب و کارتان را داشته باشید.
اینجا میتوانید در مورد روزهای اولیه خلق ایده راه اندازی این کسب و کار توضیح دهید، اینکه در چه زمانی ایده آن به ذهنتان رسید، چه موقعی اولین قدم ها برای اجرایش را برداشتید و در مسیر اجرا، چه اتفاقات خوب و بدی برای شما ایجاد شد.

دقت کنید! بار دیگر به نکته اول در مورد نوشتن صفحه درباره ما برمیگردیم؛ در آنجا گفته شد که باید قصد مخاطب از مشاهده این صفحه را بدانیم. با توجه به همین موضوع ما الان به خوبی میدانیم که مخاطب ما نه برای خواندن یک داستان رمانتیک یا عاشقانه، بلکه برای مشاهده اعتبار و جلب اعتماد به این صفحه رجوع میکند. بنابراین با این دیدگاه جلو رفته و داستان خودتان را به صورت جذاب و خلاصه بنویسید.

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم

 

اگر در نوشتن تبحر ندارید، نوشتن داستان صفحه درباره ما را به یک متخصص، یک تولید کننده محتوا یا حتی تبلیغ نویس بسپارید. در ادامه مقاله و بعد از اتمام بخش آموزشی، با نمونه داستان نویسی در صفحه درباره ما روبرو میشوید.

به طور خلاصه داستان شما میتواند شامل این موارد باشد:

نقطه شروع،
مسیر تکامل،
نقاط عطف،
ایده ها،
اضافه شدن شخصیت های جدید به مجموعه،
بحران های مختلف،
و…

در نوشتن صفحه درباره ما، مزیت ها را نمایش دهید!

یک اشتباه بزرگ در نوشتن صفحه درباره ما، تبلیغ محصولات است. خیلی از وبمستران تصور میکنند باید در این صفحه همه محصولات خود را نمایش داده، تصاویرشان را قرار دهند و حتی در مورد هرکدام متنی هم بنویسند. مطمئنا تبلیغ کردن، آن هم به صورت مستقیم در این صفحه اشتباه بزرگی است.

صفحه درباره ما یک صفحه برای جلب اعتماد مخاطبان است نه لزوما تبدیل مخاطب به خریدار محصول. اما در مقابل، شما میتوانید با خلاقیت، در همین صفحه مزیت های کسب و کارتان را به مخاطب نشان دهید. به عنوان مثال اگر واقعا مزیت شما ارائه قیمت های مناسب است، میتوانید در یک متن به صورت غیر مستقیم به این ویژگی مهم خودتان اشاره کنید.

در نوشتن صفحه درباره ما، ادبیات صحیح به کار ببرید!

بسیاری از وبمستران و محتوانویسان با کمک خلاقیت خودشان، متن های طنزی مینویسند تا بتوانند با مخاطبان ارتباط بهتری برقرار کنند.

البته که به نظر من وجود چنین متن هایی به صورت به جا در سایت تاثیرات مناسبی روی وجهه کسب و کارها دارد. اما نکته مهم در نوشتن یک صفحه درباره ما، این است که باید لحن و ادبیات مخاطب را بشناسید. شاید نوشتن یک صفحه درباره ما به زبان طنز برای سایتی که در زمینه آموزش مدیران کسب و کار یا معلمان فعالیت میکند، ایده مناسبی نباشد. در مقابل مطمئنا نوشتن یک متن خشک و اداری برای سایتی که مخاطبان آن در رنج سنی 17 تا 25 سال هستند، انتخاب خوبی به نظر نمی آید.

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم

 

بنابراین قبل از اینکه به نوشتن صفحه درباره ما فکر کنید، به خوبی مخاطبانتان را بشناسید و ببینید که چه نوع لحنی میتواند بهتر آنها را به سمت خرید یا ارتباط با شما جذب کند.

استفاده از انواع فرمت محتوا

دقت کنید که قرار نیست صفحه درباره ما سایت شما صرفا از محتوای متنی و چند عکس ساخته شده باشد. خودتان به خوبی میدانید که مخاطب امروزی حوصله زیادی برای مطالعه، آن هم در سطح وب ندارد. بنابراین میتوانید با قرار دادن چند ویدیو در صفحه درباره ما، آن را جذاب تر کنید.

ویدیوهایی از مشتریان راضی، از پشت صحنه کسب و کار، افتخارات و… که همگی میتوانند در نهایت باعث جلب اعتماد مخاطب شوند.

به شبکه های اجتماعی اشاره کنید

یک ایده عالی؛ شبکه های اجتماعی خودتان را در صفحه درباره ما معرفی کنید! اگر شبکه های اجتماعی با محتوای مناسبی دارید، بهتر است آنها را در صفحه درباره ما معرفی کرده و حتی از مخاطبان درخواست کنید که آنها را دنبال کنند. باز هم تاکید میکنم در صورتی که واقعا محتوای جذابی در این شبکه ها دارید، آنها را در این صفحه معرفی کنید.

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

    سبد خرید
    question