Blog

چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

توسط آموزش, کسب و کاردر ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی _ راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از مهم ترین کارهایی است که می توان برای بهبود روند کسب و کار خود انجام داد. چرا که در دنیای فعلی و با روی کار آمدن تکنولوژی های جدید افراد ترجیح می دهند از فروشگاه های معتبر و حاضر در فضای مجازی استفاده کنند. از طرفی این فروشگاه بدون وقفه در حال فعالیت است.به طور قطع یک فروشگاه آنلاین مزایای بسیاری را دارد که می تواند هر کسی را ترغیب به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کند. حتی کسانی که در حال حاضر فروشگاه واقعی دارند نیز می توانند در کنار کسب و کار خود یک از مزایای فروشگاه اینترنتی استفاده کنند.

مزایا داشتن یک وب سایت عبارتند از:

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته
خدماتی که مورد نیاز مشتری است را میتوان با انعطاف بیشتر انجام داد
صرفه جویی در هزینه ها
حرفه ای شدن در دنیای دیجیتال
تحویل سریع تر محصولات
فرصت کارآفرینی در هر گوشه از جهان

فروشگاه اینترنتی

5 دلیل برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی

1- فروشگاه اینترنتی شعبه 24 ساعته کسب و کار شماست
2- رقابت با کسب و کارهای دیگر
3- هزینه کمتر و درآمد بیشتر
4- همه از اینترنت استفاده می کنند!
5- از همه جا

وب سازان خزر

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

در ادامه مهم ترین مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را برای شما توضیح خواهیم داد:

1. ایجاد بازار فروش بیشتر و توسعه سریع تر

در ذهن خود یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید و آن را با یک فروشگاه واقعی مقایسه کنید.

یک فروشگاه واقعی اگر در بهترین نقطه شهر نیز قرار بگیرد، اجناس درون مغازه خود را تنها می تواند به افرادی که آن شهر زندگی می کنند به فروش برساند. اما یک فروشگاه اینترنتی می تواند فروش بیشتر و وسیع تری را تجربه کند.
می تواند به تمامی افراد یک کشور یا حتی فراتر فروش داشت باشد.
در نتیجه قطعا می تواند توسعه سریع تر و در نهایت درآمد بالاتری را داشته باشد.
در واقع به طور قطع داشتن یک فروشگاه اینترنتی می تواند روی فروش و توسعه و رشد کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد.

2. فروشگاه همیشه در دسترس خریدار

فرض کنید که صاحب یک فروشگاه واقعی هستید و یک مشتری قصد خرید یک هندزفری دارد. این مشتری مجبور است برای انجام خرید خود از سر کار خود بیرون آمده و بعد از رد کردن ترافیک و شلوغی های بازار، خود را به فروشگاه شما برساند. در نهایت نیز اگر هندزفری مورد نظر مشتری را داشته باشید، خرید خود را انجام داده و دوباره به سر کار خود برمی گردد. این فرآیند به حداقل 2 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد. پس به طور قطع برای مشتری خیلی راحت تر است که در همان محل کار خود بتواند در 15 الی 20 دقیقه وارد سایت شما شده و چند نمونه از هندزفری های موجود را مقایسه و در نهایت یکی از آنها را خریداری کند.

به طور قطع با داشتن یک فروشگاه اینترنتی فرآیند خرید برای مشتریان شما خیلی راحت تر پیش می رود. پس فروشگاه اینترنتی این مزیت را به مشتریان می دهد که در هر مکانی با استفاده از سیستم یا حتی گوشی موبایل خود وارد فروشگاه اینترنتی شما شده و خرید خود را انجام دهد. در نتیجه فروشگاهی که بتواند همیشه در دسترس باشد، این امکان را دارد که فروش بیشتری را داشته باشد. چرا که محدودیت های مکانی را برای مشتریان خود برداشته است.

3. کسب اعتبار بیشتر برای فروشگاه فعلی

به طور معمول مشتریان ترجیح می دهند از فروشگاهی خرید کنند که دارای اعتبار مناسبی است. یکی از راه های کسب اعتبار داشتن وب سایت و اسم و رسم مناسب در اینترنت است.

4. فروشگاه همیشه باز است

تصور کنید که شما یک فروشگاه واقعی دارید. چنین فروشگاهی به طور قطع در روزهای تعطیل بسته است و از یک ساعتی به بعد نیز دیگر امکان خرید برای کاربر وجود نخواهد داشت. اما در صورت داشتن یک فروشگاه اینترنتی، افرادی که نیاز دارند در روز تعطیل خریدی را انجام دهند، به راحتی می توانند وارد فروشگاه شده و خرید خود را به سرانجام برسانند.

وب سازان خزر

online shop

online shop

5. فروش با تنوع بیشتر و هزینه کمتر

یک فروشگاه واقعی اگر بخواهد تنوع محصولات بالایی را داشته باشد، باید فضایی به فروشگاه خود اضافه نماید. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه فیزیکی 200 متری دارید، برای داشتن تنوع بالا نیاز دارید که فضای خود را به 400 یا 500 متر افزایش دهید. اما همین فضا هم برای داشتن تنوع بالا دارای محدودیت است. همین موضوع هزینه بر است. چرا که باید فضا و تعداد کارکنان خود را نیز افزایش دهید تا بتوانید تنوع بیشتر را برای مخاطبین خود ایجاد کنید.

اما فروشگاه اینترنتی به هیچ عنوان به این شکل نیست. شما می توانید بدون هیچ محدودیتی تنوع بسیار زیادی را با کمترین هزینه داشته باشید. چرا که شما دیگر نیازی به افزایش تعداد کارکنان یا متراژ فروشگاه خود ندارید و تنها باید محصولات را وارد فروشگاه اینترنتی خود کنید. سپس توضیحات و ویژگی های هر یک از آنها را تعریف نمایید تا مشتریان بتوانند بیشترین تنوع ممکن را در مقابل خود ببینند.

6. نیازی به سیستم حسابداری خاص نیست

حتما تاکنون برای شما پیش آمده است که آخر تایم کاری به بازار رفته باشید. به طور معمول در آن زمان افراد در حال حساب و کتاب میزان فروش و هزینه های آن روز خود هستند. اما در فروشگاه اینترنتی ب هیچ عنوان چنین نیست و همه چیز در همان لحظه محاسبه می شود. شما می توانید هر لحظه که می خواهید تعداد فروش، سود خود، موقعیت مکانی افرادی که از شما خرید کرده اند و اطلاعات مشابه بسیار دیگری را بدون داشتن هیچگونه سیستم حسابداری به دست آورید. این موضوع یکی از مهم ترین مزیت های راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. چرا که به خوبی می توان در وقت یک مدیر فروشگاه صرف جویی کرد.

7. هزینه تبلیغات ارزان تر و گسترده تر

قطعا می دانید که یک فروشگاه اینترنتی به منظور تبلیغات باید از بروشور، تراکت و موارد این چنینی استفاده کند که در نوع خود هزینه بر است.
از طرفی پخش تبلیغات برای فروشگاه فیزیکی محدودیت مکانی دارد.
اگر همین تبلیغات را با همان هزینه یا حتی هزینه کمتر در سطح اینترنت انجام دهند، قطعا می تواند با گستردگی بیشتری نتیجه دهد.
افراد بیشتری می توانند تبلیغات شما در سطح اینترنت را مشاهده کرده و به آنها اعتماد کرده و در نهایت خرید انجام دهند.

8. اضافه کردن محصولات جدید بدون محدویت

شما اگر بخواهید به عنوان مثال 500 محصول را به فروشگاه واقعی خود اضافه نمایید، با محدودیت های بسیاری رو به رو خواهید شد. حتی شاید مجبور شوید شعبه دیگری را در جای دیگری تاسیس کنید. اما فروشگاه اینترنتی به هیچ عنوان چنین نیست. شما می توانید هر تعداد محصولی را می خواهید بدون هیچ محدودیتی و با کمترین هزینه ممکن به فروشگاه خود اضافه نمایید.

وب سازان خزر

online shopping

online shopping

9. مدیریت فروشگاه از هر کجای دنیا

شما در هر کجای دنیا که باشید، خیلی راحت می توانید لپ تاپ خود را باز کرده و فروشگاه خود را مدیریت کنید.
اگر محصولی به اتمام رسیده است به راحتی برچسب «ناموجود» را روی آن می زنید.
دیگر نیازی نیست که تمام وقت بالای سر کارکنان خود باشید و کارهایی که برای یک فروشگاه واقعی نیاز است را انجام دهید.
به راحتی به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ می دهید و نیازی به حضور در دفتر کار برای ارتباط با مشتریان ندارید و این یکی دیگر از مزایای فروشگاه اینترنتی است.

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.

تلفن تماس : 01132256877

همراه : 09129317376

    سبد خرید
    question