Blog

طراحی و ساخت سایت بابل

توسط طراحی سایتدر ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

 طراحی و ساخت سایت بابل

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت در وب سازان خزر روال و مراحل مشخصی دارد که یکی پس از دیگری تا زمان پیاده سازی وبسایت طی میشود. محتوای این صفحه علاوه بر اینکه شما را با این قدم ها آشنا میکند، راهنمای خوبی برای افرادی است که تصمیم به طراحی سایت گرفته اند و به دنبال منبعی مطمئن برای یادگیری میگردند.

انوع وبسایت

در ابتدا باید بدانیم که سه دسته بندی کلی از انواع سایت موجود است

سایت های استاتیک ، سایت های داینامیک ،سایت های نیمه داینامیک

در سایت ایستا یا Static طراحی یک بار و اکثرا با استفاده از HTML ، CSS و جاوا اسکریپت انجام میشود در این نوع سایت ها تعداد تغییرات معمولا کم بوده و سالی 1 یا 2 بار ویرایش محتوا توسط طراح حرفه ای انجام میشود با توجه به حجم نسبتا کم کد نویسی در سایت های استاتیک سرعت بارگذاری آن بالا بوده و همین امر تاثیر بسزایی در بهبود تجربه کاربری آن دارد. لذا از نظر موتورهای جستجو مانند گوگل نیز سریعتر موفق به کسب تاییدیه میشوند و در نتایج جستجو ظاهر میگردند از نظر هزینه نیز، سایت های ایستا نسبت به دو نوع دیگر یعنی داینامیک و نیمه داینامیک تعرفه های پایین تری دارند. رعایت اصول سئو در سایت static به مراتب آسان تر از انواع دیگر است.

بررسی مراحل طراحی سایت :

همانطور که گفتیم، وب سازان خزر برای طراحی سایت حرفه ای از مراحلی گام به گام پیروی می کند تا ضمن خلق محصولی ارزشمند، مشتریان را به طور شفاف در جریان روند پیشرفت پروژه قرار دهد این پروسه در هشت مرحله تعریف شده و در هر مرحله شمایی کلی از فعالیت های تیم وب سازان خزر را تشریح کردیم این مراحل برای طراحی سایت شرکتی و فروشگاه اینترنتی مشابه است هرکدام از مراحل و گام های طراحی سایت دارای ضرورت و اهمیت ویژه ای هستند ساده انگاری درمورد هر کدام از این مراحل می تواند بر روی سایر مراحل طراحی نیز اثر منفی داشته باشد

 

طراحی و ساخت سایت بابل

نیازسنجی و برنامه ریزی ساخت سایت

اولین و مهم ترین گام، استخراج نیازمندیهای پروژه است. اینکه سایت قرار است چه امکاناتی ارائه کرده و چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد. اطلاعات مذکور به همراه درخواست های مشتری در قالب یک پروپوزال مستند شده. و به تایید طرفین میرسد. وب سازان خزر بر اساس پروپوزال دقیقی که تهیه میشود. روند طراحی سایت را آغاز کرده و پیش میبرد.

طراحی و ساخت سایت بابل

تحقیق و بررسی محتوا

بعد از نیازسنجی و دریافت درخواست های کارفرما. تیم فنی به بررسی و تحلیل محتوای گردآوری شده پرداخته. و بهترین راه را جهت ارائه آن ها در سایت پیشنهاد میکند. این محتوا میتواند. شامل متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات تماس، متن درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ سازمانی و… باشد. مدیر پروژه مربوطه در وب سازان خزر ، ایده ها و نتایج آنالیز را با کارفرما در میان میگذارد. و در صورت تایید طرفین، اجرای طرح اولیه به تیم طراحی سپرده خواهد شد.

طرح اولیه wireframe

طرح گرافیکی اولیه سایت یا اسکچ نخستین مرحله از روند طراحی وبسایت است. در این گام از تمامی صفحات سایت مانند صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما. بلاگ و کلیه بخش های دیگر وبسایت، طراحی اولیه ای صورت گرفته. و آنچه قرار است کاربر ببیند به تصویر کشیده میشود. سپس مدیر پروژه و کافرما روی این نمونه ها به توافق رسیده. و مرحله اصلی طراحی آغاز میشود.

طراحی قالب اصلی سایت

تیم طراحی وب سازان خزر با توجه به طرح اولیه اقدام به دیزاین صفحات مختلف سایت کرده. و تمام ملاک های طراحی ایده آل را رعایت میکند. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی سایت دارند. در وب سازان خزر سعی میشود محیط وبسایت شما منطبق بر زمینه کاری تجارتتان باشد. تا کاربر با کسب و کاری یکپارچه و منظم مواجه شود. کافرما میتواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح اولیه که به تایید طرفین رسیده بود. را درخواست کند تمامی عناصر گرافیکی و بصری نیز قبل از پیاده سازی به تایید کارفرما میرسد.

کدنویسی سایت

تیم ما اماده است تا طرح نهایی را دریافت کرده. و بر اساس آن روند برنامه نویسی را آغاز کند. کدهای یک سایت حکم اسکلت بندی یک ساختمان را دارد. و آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای دنیای وب را در آن دخیل میکنیم. ما در وب سازان خزر از ترکیب HTML، CSS، JQuery و Java script برای انجام کدنویسی استاتیک و آنچه که کاربر میبیند یا با آن تعامل دارد استفاده میکنیم.

توجه اصولی و دقت بالای وب سازان خزر به کاربرپسند بودن UI و فراهم شدن. بهترین UX باعث شده تا خروجی وبسایت همواره در بروزترین و . بهینه ترین حالت ممکن باشد. همچنین برنامه نویسی سمت سرور یا داینامیک وبسایت نیز به زبان PHP انجام میشود. وبسازان خزر به هیچ عنوان در طراحی. سایت از پلاگین یا قالب های آماده استفاده نکرده. و تمام کدها از صفر توسط تیم فنی نوشته میشود. همین امر موجب تسلط کامل وب سازان خزر . به خطوط برنامه نویسی . و چنانچه خطایی در سیستم رخ دهد، به سرعت قادر به شناسایی و رفع آن خواهیم بود. سرعت سایت و بازدهی مناسب آن نیز جزء مهم ترین مسائلی است. که در کدنویسی آن را مد نظر قرار میدهیم.

 

طراحی و ساخت سایت بابل

 

طراحی و ساخت سایت بابل

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از اتمام کدنویسی، مرحله دیتاگذاری اولیه آغاز میشود در واقع در این گام ما سایت را تا حدودی آب بندی کرده و شما را با یک خروجی کاملا خام تنها نخواهیم گذاشت همچنین در مرحله ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط وب سازان خزر اصلاح شود

تست و بازنگری سایت

در مرحله بازنگری و تست سایت به طور کامل در اختیار کارفرما قرار میگیرد. تا به عنوان یک مدیر و یک کاربر با آن کار کند و تمام نظرات خود را به وب سازان خزر منتقل کند ممکن است. کارفرما در این گام نیاز به اعمال تغییراتی جدید در سایت احساس کند. با توجه به اینکه تمامی مراحل طراحی. و پیاده سازی قبلا به تایید کارفرما رسیده است. چنانچه به تشخیص تیم فنی این تغییرات بیش از 15درصد باشد. فاکتور جداگانه ای برای اعمال درخواست مورد نظر صادر خواهد شد.

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

حال نوبت به انتقال دانش از وب سازان خزر به کارفرما میرسد. پس از اتمام مراحل طراحی سایت، یک جلسه 3 ساعته متشکل از مدرس وب سازان خزر و حداکثر 2 نفر از نمایندگان پروژه برگزار خواهد شد. سپس یک هفته به کارفرما فرصت داده میشود. تا آموخته های خود را روی یک فضای آزمایشی با سایت تمرین کند. همچنین امکان انتقال اطلاعات اصلی روی سایت نمونه وجود دارد. پس از اتمام کار و تایید کارفرما. طی یک دوره یک هفته ای سایت به طور کامل روی دامنه اصلی اجرا شده. و پذیرای بازدیدکنندگان میشود

طراحی و ساخت سایت بابل

 

طراحی و ساخت سایت بابل

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

    سبد خرید
    question