Blog

طراحی وب سایت چیست؟

توسط طراحی سایتدر ۵ آبان ۱۳۹۹

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی وب سایت به روال برنامه ریزی برای ایجاد یک سایت در فضای مجازی اینترنت، که با ساختار کلی و جزئی ارائه می شود، گویند.

این برنامه ریزی بر روی تمامی تصاویر. متون ، فایل های صوتی و تصویری و المانهای خاص. که برنامه نویسی شده اند اعمال می شود ،

تا در نهایت تمام اینها بر روی صفحه ای که قابل روئیت در مرورگر باشد اعمال می شود و در فرمت بندی خاصی در طراحی وب سایت ،بر روی آن صفحه قرار می گیرند.

طراحی وب سایت چیست؟

برای اینکه این صفحات قابل مشاهده در بیشتر مرورگرها باشد طراحی سایت را افراد طراح و برنامه نویسان ، از زبان های نشانه ای برای ایجاد یک ساختار اکثرا از زبان html (که امروزه html5 قدرت بالایی را به این زبان برنامه نویسی ارائه کرده است). و هم چنین برای نمایش بهتر بعد از طراحی وب سایت. از زبان css (که زبان css3 در حال حاضر قدرت آن را افزایش داده است. به طوری که می توان بدون نرم افزارهای گرافیکی نیز به طراحی وب سایت پرداخت ) استفاده می کنند .

برای طراحی وب سایت از زبان های برنامه نویسی دیگر نظیر java، پی اچ پی ،ای اس پی دات نت، پرل و … نیز می توان استفاده کرد.

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی سایت

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی سایت

تاریخچه طراحی وب سایت چیست؟

در حال حاضر میلیون ها سایت در سراسر جهان وجود دارند که البته هیچکدام بیش از ۲۸ سال قدمت ندارند در واقع اولین طراح سایت جهان آقای «تیم برنرز لی» بود که اولین وب سایت دنیا که به پروژه World Wide Web یا همان W3 تعلق داشت را طراحی کرد. اولین سایت جهان هنوز هم در آدرس http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html در دسترس است و از این لینک می توانید از آن بازدید نمایید و مشاهده کنید که اولین سایت در جهان چیزی از لوح های گلی انسان های اولیه کم ندارد!

پیشنهاد می کنم حتما از اولین سایت دنیا بازدید کنید و ببینید که هر کاری که در ابتدای راه است بعد از سال ها چقدر ساده و ابتدایی به نظر می رسد و در زمان خود یک شاهکار است! همانطور که از اولین سایت در دنیا بازدید کردید متوجه شدید که در آن هیچ گونه تصویر و گرافیک و حتی رنگ بندی به کار نرفته است.

سایت هایی که بعد از آن هم طراحی شدند به همین منوال بودند. تا اینکه مرورگر های پیشرفته تری توسط شرکت های Netscape و Microsoft روی کار آمدند که در غیاب گوگل کروم و فایرفاکس در آن سالها رقبای اصلی مرورگرها بودند. در ادامه با روی کار آمدن زبان های جاوا اسکریپت و HTML کم کم سایت ها شکل بهتری به خود گرفتند و از گرافیک بیشتری برخوردار شدند.

وب سازان خزر

پروسه طراحی وب سایت

در حالت کلی برای طراحی وب سایت می توان این روال را در پیش گرفت :

مفهوم سازی
طرح ریزی
تحقیق قبل از ایجاد وب سایت
تحقیق کلی
تبلیغات

عناصر طراحی وب

طراحی وب بسیاری از عناصر بصری کلیدی به شرح زیر را در بر دارد:

چیدمان:

این روش چیدمان گرافیک، تبلیغات و متن است. در دنیای وب، یک هدف اصلی کمک به بازدید از اطلاعات مورد نظر خود در یک نگاه است.

شامل حفظ تعادل، سازگاری و یکپارچگی طرح است.

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی وب چیست

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی وب چیست

رنگ:

انتخاب رنگ به هدف و مشتری بستگی دارد.این می تواند یک طرح سیاه و سفید ساده تا چند رنگ باشد، و شخصیت شناسی فرد یا برند یک سازمان را با استفاده از رنگ ها در وب انتقال دهد.

گرافیک:

گرافیک ها می توانند شامل لوگو، عکس، کلیپ آرت یا آیکون باشند که همگی باعث تقویت طراحی وب می شوند.

برای تجربه مناسب کاربر، این کارها باید به شیوه درست صورت گیرد، با رنگ و محتوای صفحه وب کار کنند، در حالی که آن را بیش از حد پر ازدحام یا کند نکند.

طراحی وب سایت چیست؟

فونت ها:

استفاده از فونت های مختلف می تواند باعث افزایش طراحی وب سایت شود.

اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعداد انتخابی از قلم ها را بخوانند. که معروف به “فونت های امن وب ” هستند، بنابراین طراح شما به طور کلی در این گروه پذیرفته شده کار می کند.

محتوا:

محتوا و طراحی می توانند با هم همکاری کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و متن افزایش دهند. متن نوشتاری باید همیشه مرتبط و مفید باشد تا خواننده گیج نشود. و آنچه را که می خواهد در اختیار آنها قرار دهد، تا در سایت باقی بمانند. محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شده، و از طول مناسب برخوردار باشد و شامل کلمات کلیدی مرتبط می باشد.

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی وب سایت

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی وب سایت

ایجاد طراحی وب سایت کاربر پسند :

علاوه بر عناصر اصلی طراحی وب که یک سایت را زیبا و بصری جذاب می کند، یک وب سایت باید همیشه کاربر نهایی را در نظر بگیرد.

با توجه به عوامل زیر می توان کاربر پسندی وب را بدست آورد.

نویگیشن Navigation:

معماری سایت، منوها و سایر ابزارهای نویگیشن در طراحی وب با توجه به چگونگی جستجو کاربران ایجاد می شوند.

هدف این است که به کاربر کمک کند تا به سهولت، با یافتن کارآمد اطلاعات مورد نیاز خود، در سایت حرکت کند.

وب سازان خزر

چندرسانه ای Multimedia:

محرک های ویدئویی و صوتی مرتبط در طراحی می تواند به کاربران کمک کند تا اطلاعات را به دست آورند و به راحتی و سریع فهم را توسعه دهند.

این می تواند بازدید کنندگان را تشویق به صرف وقت بیشتر در صفحه وب کند.

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟ | طراحی سایت چیست؟

سازگاری Compatibility:

برای افزایش بازدید از سایت، صفحه وبی را طراحی کنید تا در مرورگرها ، و سیستم عامل های مختلف به همان اندازه عملکرد خوبی داشته باشید.

فناوری Technology:

پیشرفت در فناوری به طراحان این آزادی را می دهد که بتوانند حرکت و نوآوری را اضافه کنند، و طراحی وب سایت را همیشه تازه، پویا و حرفه ای می سازد.

تعاملی Interactive:

با افزودن کادرهای تفسیر و نظرسنجی در طراحی، مشارکت فعال کاربر را افزایش دهید. با استفاده از فرم های ایمیل و ثبت نام در خبرنامه،

کاربران را از بازدید کنندگان به مشتری تبدیل کنید.

 

طراحی وب سایت چیست ؟

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

 

 

    سبد خرید
    question