Blog

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران

توسط طراحی سایتدر ۱ شهریور ۱۴۰۰

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران | طراحی سایت یا وب دیزاین Web-Design به مراحل طراحی و ساخت یک پایگاه اینترنتی جهت اطلاع‌رسانی، معرفی شرکت و ارائه محصولات آن. گفته می‌شود.

طراحی وب‌ سایت یک پروسه است که از لایه‌سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است.

پیش از بررسی مراحل طراحی وب سایت، به مختصری از تاریخچه طراحی آن می‌پردازیم.

وب سازان خزر

تاریخچه طراحی سایت

تیم برنرزلی، مخترع وب، با راه‌اندازی اولین وب سایت در سال۱۹۹۱، نام خود را به عنوان نخستین سازنده وب در تاریخ به ثبت رساند. در نخستین وب سایت، از ابرمتن و ارتباط برای ارسال ایمیل (پست الکترونیک) استفاده شده بود.

در این سایت ساده متنی هیچ‌گونه گرافیک، تصویر و حتی رنگ‌بندی به کار نرفته و هنوز هم در دسترس است.

مراحل طراحی وب سایت چیست؟

همان‌طور که بیان شد، طراحی وب سایت به معنی طراحی، ساخت و راه‌اندازی یک وب‌سایت یا بهینه‌سازی یک سایت قدیمی در بستر اینترنت است.

Web Design(وب دیزاین) شامل 4 مرحله اصلی است که در ادامه هر کدام را شرح می‌دهیم.

مرحله 1: طراحی وایر فریم

ابتدا با توجه به نوع سایت و نیاز مشتری، یک نمای کلی از سایت طراحی می‌کنیم این نما شامل یک نقشه کلی از صفحات سایت و تعیین جایگاه و چیدمان المان‌ها و عناصر مختلف است این مرحله از طراحی وب سایت «طراحی وایرفریم» نام دارد.

 

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران

مرحله2: طراحی گرافیک سایت

پس از مشخص شدن محل قرارگیری عناصر سایت، باید سایت را طراحی کنیم در این مرحله با توجه به نوع کسب‌‌ و کار اینترنتی و با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص رنگ‌بندی و گرافیک وب سایت طراحی می‌شود.

مرحله3: کدنویسی و برنامه‌نویسی

با توجه به وب سایت طراحی شده و نیاز مشتری، در این مرحله می‌توان از روش‌های مختلفی برای مدیریت سایت استفاده کرد سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و یا طراحی یک فریم ورک اختصاصی برنامه‌نویسی تصمیم گیری در این بخش براساس هزینه‌ها و نیاز مشتری صورت می‌گیرد.

مرحله4: راه‌اندازی سایت

پس از انجام 3 مرحله قبل، به راه‌اندازی سایت در بستر جهانی اینترنت می‌پردازیم. در این مرحله پس از تهیه یک «هاست» و «نام دامنه مناسب»، سایت را پیکربندی کرده و در دسترس عموم قرار می‌دهیم.

انواع طراحی سایت

سایت‌ها به دو دسته کلی ایستاتیک (Static Website) و دینامیک (Dynamic Website) تقسیم می‌شوند.

در سایت‌های ایستاتیک یا ایستا:

تنها قسمت فرانت‌اند انجام می‌شود. یعنی مطالب و محتویات سایت تنها یک بار جمع‌آوری شده و هر کدام از صفحات سایت، جداگانه طراحی و. بارگذاری می‌شوند.

در این سایت‌ها هرگونه تغییر باید توسط طراح و کارشناس سایت انجام شود.

از این مدل معمولا برای طراحی وب سایت‌های معرفی (که تا مدت‌ها محتوای آن تغییر نمی‌کند) استفاده می‌شود.

سایت داینامیک یا پویا:

در طراحی این سایت‌ها هر دو بخش فرانت‌اند و بک‌اند برنامه‌نویسی می‌شوند. سایت‌های پویا نیاز به تغییر مداوم محتوا دارند و با توجه به کاربرد سایت، طراحی شده و توسعه پیدا می‌کنند در سایت‌های داینامیک برنامه‌نویس بک‌اند، وظیفه پویا‌سازی وب‌سایت را بر عهده دارد و باید اسکریپتی را طراحی کند که سایت به‌ طور کامل پویا باشد.

اما آنچه در ادامه به آن می‌پردازیم، بررسی این موضوع است که به‌طور کلی « طراحی وب‌ سایت به چه دردی می‌خورد و هدف از طراحی آن چه می‌تواند باشد؟»

در دنیای امروز تقریبا برای هر هدف، یک سایت طراحی می‌شود تا به‌ عنوان پایگاه اطلاع‌رسانی‌، فروش و… مورد استفاده قرار گیرد. موفق‌ترین این سایت‌ها آن‌هایی هستند که اصول طراحی و بهینه‌سازی سایت را به‌ درستی رعایت کرده‌اند تا محتوا را به مخاطبان خود نمایش دهند.

طراحی و ساخت یک وب‌سایت کارآمد و موفق، این امکان را فراهم می‌کند که در کمترین زمان، جدیدترین محصولات به‌ همراه مشخصات کامل آن‌، در اختیار مخاطبان قرار گیرد، این موضوع، رشد مشتریان و افزایش سود فعالیت اقتصادی را به‌ دنبال خواهد داشت.

 

 

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران

 

شرایط طراحی سایت

علاوه‌ بر مواردی که در بالا به آنها اشاره شده، شرایط طراحی وب سایت، نیز از موارد حائز اهمیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. راه‌اندازی یک سایت نیز درست همانند راه‌اندازی یک فروشگاه است و باید برای آن مکان، نام مناسب، مدیر و… در نظر گرفت.

راه‌اندازی یک سایت موفق نیاز به 4 بخش اصلی دارد که شامل موارد زیر است:

انتخاب نام دامنه مناسب
هاست (اجاره فضایی برای ورود، ذخیره اطلاعات و محتویات سایت)
طراحی قالب زیبا و کاربردی
سیستم مدیریت و کنترل سایت
هزینه طراحی سایت

برخی از خدمات طراحی وب سایت عبارتند از :

طراحی و برنامه نویسی اصولی مطابق با آخرین استانداردهای دنیا

طراحی ریسپانسیو سایت (واکنش گرا – نمایش استاندارد در دستگاه‌های مختلف مانند موبایل و تبلت)

سئو و بهینه سازی سایت بر اساس الگوریتم سال ۲۰۲۰ گوگل

امکان ایجاد بی‌ نهایت صفحه، دسته بندی و گالری تصویر در سایت از پنل مدیریت

قابلیت همگام سازی سایت با Google analytics

طراحی سبک. و سرعت بالای بارگذاری وب سایت های طراحی شده

طراحی حرفه ای سایت اینترنتی با امتیاز A در تحلیل گرهایی چون Gtmetrix، Google، Pingdom و …

امنیت بالای سایت ها

پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

ارائه آموزش های بروزرسانی حضوری در شرکت وب سازان خزر

و بسیاری از امکانات دیگر …

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران | طراحی سایت در مازندران

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران | طراحی سایت در مازندران

هزینه طراحی سایت در مازندران

هر شرکت بر اساس عوامل مختلفی هزینه و قیمت طراحی وب سایت های خود را اعلام می کند.هر چند دریافت مبالغ بالا لزوما به معنی حرفه ای بودن و کیفیت بالا نیست، اما باید توجه داشته باشید که قطعا یک سایت حرفه ای، ارزان نخواهد بود. چرا که استفاده از دانش و تجربه برنامه نویسان و طراحان حرفه ای و همچنین به کارگیری آخرین تکنولوژی های دنیا هزینه زیادی دارد.

قیمت طراحی سایت اختصاصی در مازندران در شرکت وب سازان خزر را می توان در یک بازه معقول و متوسط در نظر گرفت.در تعرفه های ما از قیمت های سرسام آوری که توسط برخی شرکت ها اعلام میگردد خبری نیست و از سمت مقابل، به دلیل تعهد ما به استفاده از افراد حرفه ای و خلاق و جدیدترین تکنولوژی ها، امکان طراحی وب سایت با قیمت های بسیار ارزان هم وجود ندارد. به دلیل اینکه تمام وب سایت در شرکت ما به صورت اختصاصی و با امکانات مورد نظر مشتریان طراحی می شود هزینه های دقیق در جلسات حضوری یا مکالمات تلفنی و پس از مشخص شدن امکانات مورد نظر مشتریان و براساس تعداد برنامه نویس مورد نیاز، زمانی که نیاز دارد و میزان پیچیدگی پروژه تعیین می گردد.

کلام آخر:

در دنیای دیجیتال، وب سایت شما ممکن است مهمتر از ویترین فروشگاه شما باشد. با یک طراحی خیره کننده، برند خود را به بهترین شکل نشان دهید و بین خود و رقبایتان تمایز ایجاد کنید. وب سایت شما باید عملکردها را با زیبایی هماهنگ کند و بازدیدکنندگان را برای کاوش در صفحات ترغیب کند. این یک اقدام متعادل کننده دقیق بین سودمندی، زیبایی شناسی و نتایج ملموس است. خدمات وب سازان خزر می تواند به شما کمک کند این تعادل را برقرار کنید و وب سایتی ایجاد کنید که به برند شما هویت و شخصیت ببخشد. تیم طراحی و توسعه وب ما از آخرین استانداردهای سئو و تجربه کاربری برای طراحی وب سایت های متناسب با هر تجارت و کسب و کاری استفاده می کند. ما دانش کافی برای ارائه خدمات حرفه‌ای طراحی وب سایت در مازندران و همچنین در سراسر کشور به برند شما را داریم.

 

 

طراحی سایت مازندران|قیمت و هزینه طراحی سایت در مازندران

 

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

    سبد خرید
    question