Blog

طراحی سایت در کرج | وب سازان خزر

توسط طراحی سایتدر ۱۲ آبان ۱۳۹۹

طراحی سایت در کرج

بکارگیری روانشناسی تاثیر رنگ ها

هنگام طراحی وب سایت، استفاده از قالب ها و عناصر زیبا سازی، بدون شک عناصر اصلی طراحی هستند. اما زیبا سازی و دسترسی های آسان در وب سایت برای دستیابی به نتیجه ای ایده آل و کیفیتی درجه یک، کافی نیست. در حقیقت رمز موفقیت شما بکارگیری روانشناسی تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت خود می باشد.

در حالت کلی وب سایت ها هم شامل رنگ های خنثی هستند و هم رنگ های اصلی را شامل می شوند. روانشناسی تاثیر رنگ ها به این صورت است که، اغلب رنگ های خنثی مانند سیاه، سفید و خاکستری، معمولا برای پس زمینه استفاده می شوند.درحالی که رنگ های روشن تر برای جزئیات و سایر عناصر،

در پس زمینهاستفاده می شود.در طراحی مدرن به صورتی که روانشناسی تاثیر رنگ ها رعایت شود، رنگ های خنثی بر دیگر رنگ ها قالب هستند.به عبارتی فضای بیشتری را شامل می شوند. عملکرد استفاده از این رنگ های به این صورت است که ذهن خواننده را به استراحت دعوت می کند و این فرصت را به آنها می دهد که محتویات وب سایت را هضم و اولویت بندی کنند.

علاوه بر این رنگ های خنثی در طراحی ها مرسوم هستند و جلوه ای مینیمال به وب سایت می بخشد. اگر در مبحث روانشناسی رنگ ها به استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی علاقه دارید، باید بدانید این رنگ ها، رنگ های قوی ای هستند و برای جلب توجه ناظر بر روی یک مطلب خاص بسیار کاربردی می باشند.

طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج

روانشناسی تاثیر رنگ ها و کد گذاری ذهن مخاطب :

ذهن کاربران به صورت خود آگاه یا ناخودآگاه تحت تاثیر رنگ آمیزی مورد استفاده در یک صفحه خاص قرار می گیرد، و غالبا مطابق احساسی که به یک رنگ خاص دارد عمل می کند. شما می توانید از روانشناسی رنگ ها استفاده کرده ،

و ذهن مخاطب را کد گذاری کنید. برای مثال تغییر رنگ دکمه “ارتباط با ما” در وب سایت شما، می تواند باعثرشد میزان مشتریانی باشد که با شما تماس می گیرند. عواملی که در کارایی یک دکمه در وب سایت شما (لینک) اثرگذار است ۵ عنصر هستند.

که باید با هماهنگی وطراحی درست در وب سایت قرار داشته باشند.این پنج عنصر عبارتند از: فرم، اندازه، محتوا، محل جایگذاری و رنگ. هر پنج عنصر در میزان خروجی لینک شما اثر گذارهستند. لذاسعی کنید علاوه بر توجه به روانشناسی رنگ ها درطراحی وب سایت خود، با سایر آیتم ها نیز توجه کنید.

با این حال تحقیقات نشان داده است که رنگ نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. در یک مطالعه موردی که توسط مکسی میسر Maxymiser انجام شده است، در یک شرکت تنها با تغییر رنگ لینک پرداخت در وب سایت در آن شرکت، میزان مشتریانی که پرداخت داشته اند ۱۱ درصد رشد داشته است.

طراحی سایت در کرج

روانشناسی تاثیر رنگ ها و افزایش فروش :

محققان ادعا می کنند که رنگ های گرم روشن مانند قرمز، نارنجی و زرد بیشترین میزان بازدهی در لینک ها را دارند.سبز نیز گزینه بسیار مناسبی است. زیرا برای اکثر افراد تداعی گر چراغ سبز می باشد و افراد این گمان را دارند،که در حال انجام کار درستی هستند؛ لذا بر روی لینک کلیک می کنند.در مقابل رنگ های تیره مانند سیاه،خاکستری تیره و قهوه ای میزان بازدهی بسیار کمتری را دارند.

 

 

طراحی سایت در کرج

معنای رنگ ها :

طبق تحقیقاتی که در غرب انجام شده، با در نظر گرفتن ویژگی های همگانی مردم جهان و فرهنگ غرب، رنگ های اصلی با

ایده ها و احساسات زیر در ارتباط هستند. لذا سعی کنید حسی را که از هر رنگ ساطع می شود بدانید و در به این صورت ،

از روانشناسی رنگ ها در طراحیوب سایت خود به بهترین نحو استفاده کنید.

قرمز

رنگ قرمز نشان از شادی، انرژی و اشتیاق دارد. همچنین در فرهنگ غرب بیانگر عشق نیز می باشد. گاهی رنگ قرمز می تواند پرخاشگری و عصبانیت را با خود داشته باشد.

سبز

از آنجا که رنگ سبز، رنگ زندگی و طبیعت است؛ احساسات مثبتی را در آدمی ایجاد می کند مانند آرامش و امید. همچنین نماد سخاوتمندی، امنیت، هماهنگی و رشد است.

طراحی سایت در کرج

زرد

رنگ زرد، رنگ خورشید است. نشاط و شادی را القا می کند و نماد دوستی، گشودگی و آزادی می باشد.رنگ زرد می تواند بر روی خلق و خوی لحظه ای فرد تاثیر بگذارد.

آبی

آبی رنگی خنک و آرامش بخش است. رنگ آسمان و آب است. با خود پیام آرامش، اعتماد و امنیت را به همراه دارد.

مشکی

نمایانگر حس اقتدار، قدرت و ثبات است. غالبا نمادی از هوشمندی نیز است، اما استفاده زیاد از آن توصیه نمی شود.

سفید

حس پاکی و امنیت را منتقل می کند. برای القا حس بی طرفی و عدم تفاوت نیز می توان از آن استفاده کرد.رنگ سفید می تواند آغازگر قوه خلاقیت باشد زیرا که حالتی بدون تنالیته و تمیز دارد.

 

طراحی سایت در کرج

جمع بندی

در پایان می توان گفت که بکارگیری روانشناسی تاثیر رنگ ها، در برانگیختگی احساسی کاربران، یک گام اساسی در رشد فرایند طراحی یک وب سایت موفق است. مطالب مربوط به روانشناسی رنگ ها در طراحی وب سایت هممی تواند به طراح ها و هم به کارآفرینان عرصه دیجیتال کمک کند تا از همان ابتدای فرایند طراحی، بهترین تصمیماترا جهت بهینه سازی و کارآمدی بهتر بگیرند

 

طراحی سایت در کرج

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه : 09129317376

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید
    question