Blog

سئو و انواع سئو

توسط سئو و بهینه سازیدر ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سئو و انواع سئو _ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) فرآیند افزایش کیفیت و کمیت میزان ترافیک وب سایت با افزایش دیده شدن سایت یا صفحه وب برای کاربران یک موتور جستجو است. سئو به بهبود نتایج ارگانیک اشاره دارد و شامل ترافیک مستقیم و تبلیغات نیست.

وب سایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه اول نتایج جستجو را دارند بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

وب سازان خزر

انواع سئو چیست؟

چهار نوع اصلی از سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد که همه آنها به شما کمک می کند که در نتایج جستجو بهتر دیده شوید:

1.سئو کلاه سفید (White Hat SEO)

2.سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

3.سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)

4.سئو منفی (Negative SEO)

تفاوت انواع سئو در زمان، هزینه، ریسک و ارزش است.

سئو کلاه سیاه چیست

سئو کلاه سیاه از شیوه هایی بر خلاف رهنمودهای موتور جستجو استفاده می‌کند، بنابراین آنها این ریسک را به همراه دارند که وب سایت و یا محتوای شما از نتایج جستجو حذف شود.

این نوع سئو شما را سریعتر به جایگاه مورد نظرتان می‌رساند. این کار معمولا ارزان تر است زیرا شما در حال حرکت در مسیری بر خلاف قوانین گوگل وبمستر هستید.

در واقع، بسیاری از تاکتیک های کلاه سیاه به طور خاص در دستورالعمل ها به عنوان کارهایی بیان شده اند که نباید انجام دهید.

سئو کلاه سیاه به سرعت ارزش بوجود می آورد، اما خطر زیادی دارد چون این ارزش نمی‌تواند و نخواهد توانست پایدار بماند.

سئو و انواع سئو

"<yoastmark

تکنیکهای سئو کلاه سیاه

1. پر کردن صفحه با کلمات کلیدی یا پنهان کردن آنها

2.سرقت ادبی

3.خرید بک لینک

4.محتوای کپی شده

5.پنهان کردن متن یا (Cloaking):

کلاکینگ Cloaking یک تکنیک سئو است که در آن محتوای ارائه شده به ربات خزنده موتور جستجو با آنچه در مرورگر کاربر ارائه شده متفاوت است. این پنهانکاری نوعی تکنیک اسپم است برای گول زدن موتورهای جستجو که به سایت یا صفحه مورد نظر رتبه بالاتری بدهد.

6.تکنیک PBN یا شبکه بلاگ شخصی:

تکنیک PBN مخفف کلمه Private Blog Network است که در آن از شبکه ای از سایتهای با اعتبار دامنه بالا و با ارزش استفاده می‌شود و برای وبسایتی که می خواهیم رتبه آن را افزایش یابد لینک سازی می‌شود. این تکنیک ریسک بالایی دارد چون در صورتی که اینکار غیر اصولی انجام شود گوگل وبسایت مورد نظر را پنالتی خواهد کرد.

سئو کلاه سفید چیست

تکنیکهای های سئو کلاه سفید به شدت به دستور العمل های موتور جستجو پایبند است. آنها به احتمال زیاد از تغییرات الگوریتم های آینده تأثیر منفی نگیرند، زیرا شما بر اساس قوانین بازی می کنید. بدست آوردن نتیجه بیشتر طول می‌کشد، زیرا شما از تقلب و مسیرهای میانبر اجتناب می‌کنید اما سئو کلاه سفید، ریسک کمتری را به همراه دارد و در طول زمان، ارزش، ماندگاری و پایداری دارد.

بیشتر شرکت های معتبر سئو و بازاریابی محتوا از تکنیک کلاه سفید استفاده می‌کنند.

تکنیکهای سئو کلاه سفید

1.نوشتن مطالب مرتبط و مفید برای مخاطب

2. ترفیع و تبلیغ کردن محتوا در شبکه های اجتماعی

3.استراتژی سئو

4.تحقیقات کلمه کلیدی

5.سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال

6.بک لینک طبیعی

سئو و انواع سئو

"<yoastmark

سئو کلاه خاکستری چیست

این سئو کلاه خاکستری بین تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید قرار دارد زیرا تاکتیکها و تکنیکهای آن معمولا در دستورالعمل گوگل نیست. شما باید در مورد اتخاذ این روش هم احتیاط کنید.

فقط به این دلیل که تکنیک خاصی توسط گوگل به عنوان فریبنده و بر خلاف قوانین نامیده نشده است، تضمینی بر این نیست که در رتبه شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت. در واقع گوگل می‌گوید:

وبمستر هایی که انرژی خود را صرف پایبندی به اصول اساسی می‌کنند و تجربه کاربری بسیار بهتری را فراهم می‌کنند، نسبت به کسانی که وقت خود را صرف سو استفاده از نقص ها می‌کنند رتبه بهتری بدست خواهند آورد.

تکنیکهای سئو کلاه خاکستری

1.تکنیک Clickbait یا طعمه کلیک:

این روش شامل استفاده از عنوان ها و محتوایی است که هدف اصلی آن جلب توجه و تشویق کاربر به کلیک بر روی یک لینک یا صفحه خاص است و ارزشی ارائه نمی‌کند. با استفاده از این تکنیک، معمولا مخاطب کنجکاو شده و با کلیک بر روی آن لینک وارد سایت مقصد طعمه می‌شود.

2.محتوایی که کمی تغییر داده شده

3.تبادل لینک

4.تبلیغات پولی و بی ارزش برای کاربر

5.پرداخت پول برای کامنت گرفتن

سئو منفی چیست

سئو منفی اجرای روش های سئو کلاه سیاه و یا خاکستری در وب سایت شخصی دیگر با هدف آسیب رساندن است. رقبای شما آسیب می‌بینند و باعث می‌شود که شما در نتایج جستجو بالا بیایید.

تکنیکهای سئو منفی

1.ایجاد لینک های غیر طبیعی و اسپم به وب سایت رقیب

2.سرقت مطالب آنها

3.ارسال نظرات منفی

4.هک کردن سایت و تغییر محتوای آن

سئو و انواع سئو

"<yoastmark

سئو داخلی و سئو خارجی

شما همچنین ممکن است اصطلاحات سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) را شنیده باشید. این اصطلاحات به موضوع تلاش بهینه سازی شما اشاره می‌کنند و می‌توانند هر کدام از تکنیک های سئو کلاه سفید، خاکستری و یا کلاه سیاه را استفاده کنند.برای اینکه سایت شما سئو شود باید قسمت‌ها و انواع سئو را به خوبی بشناسید. با دانستن کارایی هر یک از اقسام سئو شما می‌توانید بهترین نتایج را از موتورهای جستجو بگیرید و در نهایت در تمامی کلمات کلیدی هدف خود دارای بهترین رتبه‌ها شوید. در ادامه به بررسی انواع سئو خواهیم پرداخت.

سئو داخلی چیست

سئو داخلی بر وب سایت و محتوای شما متمرکز است. هدف آن اطمینان از این است که موتورهای جستجو و جستجوکنندگان می‌توانند به راحتی مطالب شما را پیدا و درک کنند. سئو داخلی به طور عمده به گوگل و بازدید کنندگان کمک می‌کند که تصمیم بگیرند که آیا محتوای شما مناسب و بالقوه مفید است.

اصلی‌ترین کاری که شما برای سئو سایت خود باید انجام دهید اهمیت به سئو داخلی است. سئو داخلی سایت دقیقا همان چیزهایی است که به سایت شما و ساختار آن ربط دارد. از طراحی قالب سایت گرفته تا بهینه سازی محتواهای موجود در سایت که همگی در SEO داخلی سایت نقش دارند.

برای همین همیشه یکی از تاکید‌های اصلی ما در آموزش های سئو تاکید بر طراحی اصولی سایت برای زیرساختی بلند مدت است. پس اگر می‌خواهید به صورت اصولی سئو داخلی سایت خود را بهبود ببخشید سعی بر این داشته باشید که قالب سئو بیسی یا طراحی کنید یا نصب کنید.

تکنیک های سئو داخلی

1.تگ های عنوان (title tags)
2.متا تگ ها (meta tags)
3.متا توضیحات (meta descriptions)
4.عنوان ها (headings)
5.پاراگراف ها
6.تصاویر
7.URL ها
8.لینک های داخلی و خروجی

سئو خارجی چیست

این نوع سئو شامل تکنیکهایی است که خارج از سایت و به منظور بهینه سازی آن انجام می‌شود. سئو خارجی بر روی دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت شما متمرکز است.

سئو خارجی همانطور که از اسمش پیدا است تمام آن دسته از فعالیت‌هایی است که در خارج از سایت خود انجام می‌دهید. این نوع سئو که به سئو off page هم معروف است به محبوبیت شما در دیگر سایت‌ها و شبکه‌ها اشاره دارد. بر فرض مثال اگر شما مقاله‌ جامع و مفیدی برای بیماری کرونا نوشته باشید و روی سایت خود منتشر کرده باشید، سایت‌های دیگر به شما به عنوان رفرنس لینک بدهند یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های سئو خارجی را میسر کرده‌اید.

تکنیک های سئو خارجی

1.بک لینک یا لینک بیلدینگ
2.سیگنال از شبکه های اجتماعی
3.فروم ها
4.منشن یا اشاره به برند

مشاوره طراحی سایت
برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،
می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.
تلفن تماس : 01132256877
همراه : 09129317376

    سبد خرید
    question