Blog

برنامه نویسی چیست ؟ | وب سازان خزر

توسط برنامه نویسیدر ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

برنامه نویسی چیست ؟

برنامه نویسی چیست ؟ به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم، مثل کامپیوتر آن‌ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوترها، و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم (دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنیم، و حرف همدیگر را می فهمیم!)توجه داشته باشیم که یک برنامه ی کامپیوتری چیزی بیش از حل یک مسأله نیست. به عبارت دیگر، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن ها به منظور حل یک مشکل خاص طراحی شده و به بازار عرضه می شوند. حال هرچه این مشکل بزرگ‌تر و جهانی تر باشد، آن نرم‌افزار هم کاربردی‌تر و معروف تر خواهد شد.

مطالب بیشتر:

 

صفحات مهم و ضروری در وب سایت | وب سازان خزر

5 معیار اصلی هر وب سایت | وب سازان خزر

بهترین طراحی صفحه اصلی وب سایت | وب سازان خزر

برنامه نویس کیست ؟

برنامه‌نویس شخصی است که سعی می‌کند برای مسئله‌ها بهترین پاسخ‌ها را پیدا کند،و آنها را به کمک زبان‌های برنامه‌نویسی به کامپیوتر منتقل کند. بدین صورت کامپیوتر اطلاعات دریافتی را پردازش می‌کند،و خروجی کار را نمایش می دهد.پس شخص برنامه‌نویس باید به فرآیند حل مسئله، تحلیل داده‌ها، عیب‌یابی و… مسلط باشد.

کاربرد برنامه‌نویسی چیست ؟

اگر می‌پرسید برنامه نویسی در کجا کاربرد دارد؟ بهتر است بگویم همه جا!امروزه تمامی سیستم‌هایی که اندکی هوشمند به نظر می‌رسند برنامه‌نویسی شده‌اند!به گوشی موبایل خود نگاه کنید، برای تمام فعالیت‌هایی که این گوشی انجام می‌دهد.،(فرستادن پیام، گرفتن عکس، پخش ویدیو و…) برنامه‌ای نوشته شده است.تک تک نرم‌افزار‌هایی که در آن نصب کرده‌اید توسط برنامه نویس‌ها کدنویسی شده است.حتی ماشین لباسشویی، یخچال‌های هوشمند هم دارای برنامه‌هایی هستند که از قبل طراحی شده‌اند.پس با در نظر گرفتن این نکات می توان متوجه شد که برنامه‌نویسی علمی است که در تمامی علوم و صنایع دیگر به کاربرده می‌شود.

 

انواع برنامه نویسی :

نوع front-end چیست؟

برنامه نویسی front-end شامل کدنویسی و ایجاد عناصری است.که کاربران می توانند آن ها را ببیند و با آنان ارتباط برقرار کنند.به صورتی که با تمام وجود یک وبسایت با نرم افزار را احساس میکنند و آن را در نظر می گیرند.

سه زبان اصلی توسعه دهندگان فرانت که باید بدانند:

HTML
جاوا اسکریپت
CSS

برنامه نویسی چیست ؟

وب سازان خزر

برنامه نویسی چیست؟ | وب سازان خزر

نوع back-end چیست؟

تهیه کردن برنامه به روش back-end شامل کدنویسی و ایجاد عناصری است که باعث می شود یک نرم افزار ،یا وبسایت وظیفه خود را انجام دهد و به خوبی کار کند. این کد ها به طور معمول برای کاربران قابل مشاهده نیست.توسعه دهندگان وب back-end با پایگاههای داده ای که اطلاعات را ذخیره می کنند.مانند جزئیات مشتری و سرورهایی که پایگاه داده ها (تقریبا) زندگی می کنند، کار می کنند.

برنامه نویسان فرانت و بک اند، هر دو نیاز به خلاقیت دارند. اما توسعه دهندگان فرانت نیاز به یک خلاقیت بصری،و ایده پردازی دارند تا بتوانند به بهترین نحو برای کاربران سایت قضاوت کنند.نمونه های اصلی توسعه اولیه عبارتند از: فونت بسیار زیبا بر روی صفحه وب مورد علاقه خود،نوار لغزنده در صفحه اصلی سایت خبری، حتی منوی کشویی که در آن شما می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.همه چیز از طرح رنگی به طرح به موقعیت به تایپوگرافی مسئولیت برنامه نویس فرانت است.

در زیر چند نمونه از زبان های برنامه نویسی بک اند را معرفی میکنیم:

پی اچ پی
روبی
پایتون
ای اس پی

سخن آخر :

برنامه نویسی چیست ؟

زبان های برنامه نویسی بخش اصلی نرم افزار می باشند. بدون آنها ما نمی توانیم بسیاری از برنامه ها و نرم افزار ها را تولید کنیم.زبان های برنامه نویسی یک عامل کلیدی برای نرم افزار و سیستم های تعبیه شده می باشد.بدون این زبان ها ما نمیتوانیم ارتباطی با ماشین ها و سیستم ها داشته باشیم. سیستم ها فقط کد یا زبان ماشین را می‎دانند.یک برنامه نویس خوب و حرفه‌ای، باید مشکلات زندگی انسان‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و… را پیدا کند،و از طریق طراحی و برنامه نویسی سیستم‌هایی، آن مشکلات را حل کند. بطور خلاصه،وظیفه‌ی اصلی یک برنامه نویس، حل مشکلات موجود است، که با استفاده از تخصصی که دارد میتواند این مشکلات را حل کند.

برنامه نویسی چیست ؟

مشاوره طراحی سایت

برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،

می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید .

تلفن تماس :01132256877

همراه :09129317376

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    سبد خرید
    question